| Marianutzu a întrebat:

Luni am dat examenul de bacalaureat la romana si am cam clacat la subiectul 2. Am uitat sa dau exemple pentru continut si cred ca imi va scadea drastic din punctaj.Chiar daca am respectat conectorii aia si am asezat frumos in pagina cat credeti ca mi-ar da daca am uitat de exemple? Sper sa nu imi dea sub 18 puncte...

2 răspunsuri:
| BoneShiver a răspuns:

Si eu am dat. Dar uite ca niciodata nu m-am uitat concret cat puncteaza pe fiecare parte. Structura e asta:
Teza ( un soi de definitie, poveste legata de tema)
Opinie (need I say more?)
Argument 1 + exemplu
Argument 2 + exemplu
Concluzie.

Uite-te pe barem cat da pe fiecare in parte si calculezi singur. de regula daca ai un prof cancer ca te corecteaza, presupun ca taie cu tot cu argument chiar laughing Daca ai noroc... poate chiar iti da putin pe un "exemplu uitat". Din cate am auzit sunt corectori dornici sa treaca lumea la BAC laughing

| LucyuST a răspuns:

Daca in cerinta iti cerea sa dai exemple, te va depuncta mai mult de 18 puncte.