| helpmesc a întrebat:

Salut nu am apucat sa citesc o carte pina la urma a trecut ceva timp deci am si uitat ce carte era si sper ca cineva sa imi spuna care este cartea. Deci povestesc primele 30 de pagini ~O adolescenta pe nume Maria daca nu ma gresesc care era indragostita de un baiat din scoala din care invata dar niciodata nu apuca sa vorbeasca cu dinsul, intr-o zi acesta i-a spus buna insa ea nu i-a raspuns nu mai tin minte din ce motiv...trecu vreo 1 saptamana si fata nu-l mai vazuse pe la scoala pe baiat si a inceput sa intrebe pe colegi unde este el toti spuneau ca a plecat in alt oras insa nimeni nu stia exact. Are loc intr-un oras din Brazilia, fata era dezamagita si ii parea rau ca nu ia raspuns inapoi dar a trecut si iubirea si s-a indragostit in altcineva ala era un baiat care nu-si dorea nimic in afara de sex, fata nu intelegea faptul ca acest baiat doar isi bate joc si intr-o buna zi mergind seara prin cartier oriunde ar fi nu mai tin minte a incercat sa o violeze deci nu tin minte cu exactitate cam asa era.Am citit cartea in limba engleza si in liinii generale pot sa spun ca aceasta fata era complet dezamagita in iubire si cu timpul a inceput sa se prostituieze lucrind pe urma la un vinzator de haine a fost angajata ca lucrator, angajatorul i-a propus sa plece undeva la odihna cu dinsu unde fata pe nume Maria~ a intilnit un alt barbat blablalbalbal. Sper sa ma ajute cineva cu denumirea cartiii ca vreau sa o citesc pina la urmasad

Răspuns Câştigător
| Tina88 a răspuns:

Paolo coelho, 11 minute, daca bine imi amintesc....Cred. Verifica si anunta-ma sa vad cum stau cu memoria big grin

| helpmesc explică (pentru Tina88):

Mersi mult, asta e cartea

1 răspuns: