| Whiterainbow123 a întrebat:

Salut scriitorilor! Exista vreo sectie/vreun departament din cadrul facultății de litere care să nu aibă la bază o limbă străină? Nu sunt pricepută la niciun fel de grai din afara țării.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

...sau romana-istorie.
La jurnalism e de bun simt sa stii macar engleza binisor. Sau sa inveti de la 0.

| Whiterainbow123 explică (pentru NLS):

Multumesc!????????

| NLS a răspuns (pentru Whiterainbow123):

Cu placere.
Si ca tot vrei sa fii viitoare filoloaga, te rog incearca sa folosesti corect punctuatia.
(Ce rol or avea semnele acelea de intrebare, depaseste puterea mea de intelegere.)

| Whiterainbow123 explică (pentru NLS):

Am vrut să pun emonsioane și pe TPU mi-au aparut semne de întrebare. Chiar voiam să vă aduc în vedere asta dar am uitat.

5 răspunsuri:
| sopranaCadaverica a răspuns:

Etnologia mai este sau Literatura Comparata.

| CrissL0101 a răspuns:

Jurnalismul.