| ralucaiuliana3 a întrebat:

Salut..stie cineva autori de romane politiste sau romane detective?

Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

Agatha Christie. Într-adevăr e o scriitoare foarte bună de romane poliţiste, totuşi e greu să scrii unul.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Literatur%C4%83_poli%C8%9Bist%C4%83 ai mai multi autori.

| thegatekeeper a răspuns:

Agatha Christie este printre cei mai cunoscuti si apreciati. Poti cauta mai multi pe Internet.

| ElenaErika a răspuns:

Agatha Christie[Hercule Poirot]
Sir Arthur Conan Doyle [Sherlock Holmes]
Rodica Ojog Brasoveanu[Cianura pentru un suras Buna seara, Melania!]
Ultimele doua chiar le-am citit si merita.
funda?batting eyelashes