| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Stiti niste carti de psihologie care sa ma ajute mai multe sa inteleg ce vor fetele? Adica cum sa ma comport cu ele, etc. As dori ceva de seductie.
Multumesc!

30 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici ele intre ele nu se inteleg, dar tu vrei sale intelegi pe toate, tu te intelegi macar pe tine? in viata cea mai mare necunoscuta esti însăți TU

Bula
| Bula a răspuns:

La a 10-a aniversare de casnicie, Ion s-a laudat prietenilor:
- Bai, mi-au trebuit 10 ani sa inteleg ce a vrut nievasta la nunta noastra! Dar intre timp s-a razgandit. big grin

| Adry05 a răspuns:

In mare parte trebuie sa nu fi prostovan si disperat, sa fii interesant si sa nu ai atitudinea aia de catelus disperat dupa ea, trebuie sa-i arati ca o vrei, nu ca iti e indispensabila sa traiesti, daca ma intelegi.

| Plato a răspuns (pentru Adry05):

Mi-ar placea sa-mi explici, daca se poate. Eu zic ca, dimpotriva, indispensabilitatea e esențială relatiei.

| Adry05 a răspuns (pentru Plato):

Deloc. Cand vezi ca cineva e atat de disperat dupa tine incat daca nu esti tu nu face altceva, nu se vede cu altcineva etc. ai tendinta sa nu-ti mai dai interesu deloc pentru persoana aia ca stii ca orice ai face si oricum te-ai comporta tot o sa stea dupa tine.

| Plato a răspuns (pentru Adry05):

Hmm... ciudat. Dar daca sunt amandoi disperati unul dupa altul?

| Adry05 a răspuns (pentru Plato):

Ar fi frumos, dar foarte rar se intampla si pana la urma cred ca unuia tot ii trece si tot la cazul mentionat se ajunge. E bine sa-i arati celuilalt ca tii la el, ca-l pretuiesti, ca-i dorit in viata ta, dar nu ca viata ta ar fi inexistenta fara el.

| Plato a răspuns (pentru Adry05):

Cu tot respectul, gândirea ta mi se pare foarte trista, pesimista. Evident nu crezi in iubire, si vei pierde ocazia de a te bucura de implinirea absoluta oferita de acest sentiment. Iubirea nu trece, daca trece nu a fost niciodata iubire.
Astazi, da, se intampla rar, din cauza superficialitatii oamenilor. Dar cand cei doi sortiți se regasesc, crede-ma ca nu le trece niciodata. De ce sa nu-i areti ca viata ar fi inexistenta fara el, daca asa e? Asta inseamna iubire.

| Adry05 a răspuns (pentru Plato):

Ba cred in iubire, chiar iubindu-mi actualul partener foarte mult dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma pun la picioarele lui si sa-i zic ce naspa ar fi viata fara el. Am alte moduri de a-i arata cat inseamna pentru mine. Suna bine varianta ta, cam desprinsa din carti/filme cu iubire vesnica unde putem fi bot in bot toata ziua cu declaratii de 10 pagini si doar sa fim si mai indragostiti, dar din pacate nu se prea aplica la viata reala. Eu am invatat sa ma adaptez la ea.

| Plato a răspuns (pentru Adry05):

Pacat. Daca ai crede, ai vedea ca se aplica.

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

Ai dreptate, dar nu oricum, ceea ce evidențiază dânsa ține de sfera patologică, un om depedent emoțional de alt om e instabil, și e un pericol chiar și pentru sine. Îți sugerez cartea Enduring Love ca să înțelegi ce îți zic.

| Plato a răspuns (pentru SG1995):

S-ar putea s-o răsfoiesc, dar nu cred ca ma va convinge, nu promit.

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

Eh atunci citește despre iubirea patologică: erotomania. Deși Enduring Love a lui Ian McWann dă un studiu de caz.

| OldSoul a răspuns:

Inainte de a da banii pe cine stie ce carti care iti garanteaza prin simpla lor achizitionare succesul in relatie cu femeile (extrem de fals), ti-am trimis ceva in privat de citit.
Mai bine ai incepe sa citesti tot ce e acolo, si asa poate vei primi informatia de care ai nevoie in mod gratuit.
Dar, in cazul in care nu intelegi, tot de pe acelasi site vei putea cumpara si genul de carti pe care le vrei tu, insa, te avertizez, preturile sunt destul de piperate.

| SG1995 a răspuns:

Fetele vor doar un tip frumos, drăguț și dulce, care le face să se simtă în largul lor.
Femeiile în schimb, caută un bărbat stabil, care îi poate oferi un viitor, siguranță pe plan emoțional și financiar.
Nevoile de bază a unei femei ar fi următoarele de la un tip:

-să fie atractiv
-să fie inteligent
-să știe să comunice
-să fie stabil mintal și emoțional
-să aibă o oarecare stare materială
-să fie cât de cât realizat pe plan social

Deci nu trebuie să fii făt frumos, deștept foc, cu talentul retoricesc a lui Stalin și Hitler, sau extrem de bogat, dar să ai o anumită stare, adică să nu stai cu m@-t@, să ai job, să nu fi ditamai sihastru și să ai un cerc social acceptabil, și cel mai important criteriu: să nu fi un l@bagiu fustrat flămând de piz*dă, femeile fug de astfel de specimene.

| Plato a răspuns:

Nu exista asa ceva, fiecare fata inseamna alt caracter. Cu cainii poti invata cum sa te comporti.

| danbnz a răspuns (pentru Plato):

Inteligeeent... compari oamenii cu cainii, wow!

| Nemessys a răspuns:

Fii tu insuti.

| Ineys a răspuns:

Iti recomand facultatea de psihologie. You'll be za mazter.winking

| danbnz a răspuns:

Nu-ti ajunge o viata sa intelegi o femeie

| ForeverAlone97 a răspuns:

Hai să-ți dau un sfat. Niciodată în viața ta să nu întrebi o fată ce ar vrea, pentru că nici măcar ele nu știu, și nici n-ar recunoaște

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Cateodata ma intreb daca femeile isi fac atatea griji cum ne facem noi barbatii.

| Adi88 a răspuns:

La așa ceva, nu ți tr o carte, trebuie să vină din interior. Cu cărțile înveți matematică și româna

| Adi88 a răspuns:

Im Romania trebuie sa ai portofelul plin, si ai sa vezi cum trag ca mustele la... O sa faca orice ca sa fie cu tine fara efort din partea ta.

| 1231242 a răspuns (pentru Adi88):

Salut!

Păi din cauza sărăciei, mai ales la țară și lipsei de educație(adică unele nici liceul nu îl au, loc de muncă nu mai zic), dar nu în ultimul rând discriminării de gen, femeile nu câștigă cât bărbații.

| Adi88 a răspuns (pentru 1231242):

Nu, numai la țară si la oras e la fel, e și mai și... iați o masina aratoasa, scumpa si ai sa vezi cum se uita gagicile. Pt ca ele asociaza masina scumpa cu portofelul plin al tau, portofelul plin cu mofturile lor. Nu mai cont daca acea masina are instalatie gpl si soferul doarme prin boscheți. Ele văd bogație...

| 1231242 a răspuns (pentru Adi88):

Salut din nou!

Mă tu vrei să faci conversație cu mine după o despărțire?laughing Ce ai atâta boala pe femei?laughing

| Adi88 a răspuns (pentru 1231242):

Am pentru ca asa is ele? toate cele 4 care au fost cu mine, asta cautau euroii laughing))

| N0H4CK a răspuns:

Și tu vrei să-ți faci gagica? : ) )

| AndreiFTW1 a răspuns:

Https://www.goodreads.com/book/show/414667.Everything_Men_Know_About_Women

In rest, nu prea avem cum sa le intelegem.Ele sunt specii superioare, nu exista carti despre asa ceva
Eventual: https://www.youtube.com/channel/UCSSN0AHhn8sdpvUbHTg26zg