| valentin2002 a întrebat:

Știe cineva daca se vor mai traduce și următoarele volume din "Eroii Olimpului" de Rick Riordan? Continuarea seriei Percy Jackson si Olimpienii? Mi-au plăcut mult cărțile și când am aflat că este și o continuare chiar m-am bucurat, doar că sunt traduse doar 2 din 5 cărți.

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Mă îndoiesc și chiar dacă se vor traduce va dura foarte mult.Mai bine le citești în engleză.

| valentin2002 explică (pentru zurick):

M-am gândit și la varianta asta, dar mă gândesc că poate nu voi fi în stare să înțeleg povestea prea bine. Știu engleza, chiar bine, adică pot avea o conversație cu un nativ destul de ușor, dar să citesc o carte...pare complicat...

| zurick a răspuns (pentru valentin2002):

Nu poți ști până nu încerci ^^
Și eu credeam la fel de altfel, dar m-am înșelat. Recomand z library găsești multe cărți acolo. Dacă le descarci în variantă epub sau le convertești în epub după
folosește aplicația Lithium.