| Yukinachan a întrebat:

Salut,TPU.
Acum mult timp am inceput sa citesc o carte intr-o librarie care mi-a placut foarte mult,nu am avut timp sa citesc foarte mult,iar am si uitat numele sau autorul cartii.
In carte era vorba despre o fata care locuia cu sora ei,iar mama lor pleca din cand in cand. Imi mai aduc aminte ca fata mai mare avea o prietena foarte buna,care era si vecina ei,iar cele doua surori mergeu des la ea si luau micul dejun impreuna cu mama fetei si fratele acesteia,pentru care avea sentimente,iar nici macar ceea mai buna prietena a ei nu stie.
Imi mai aduc aminte ca fata i-a spus surorii ei sa nu spuna la nimeni ca mama lor lipseste.
Cam atat am apucat sa citesc,dar imi doresc nespus de mult sa gasesc si sa citesc cartea.
Please, help!
????

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dacă iti mai aduci aminte măcar de librăria aceea, mergi acolo si "rastoarn-o cu susul in jos" până vei găsi cartea.
Imaginea vizuală nu se pierde, si o vei putea recunoaște după copertă.
O vei căuta la categoria respectiva.
Eu am găsit o carte după aproximativ 5-6 ani...