| DariaCurca09 a întrebat:

Am 11 ani și nu știu ce să citesc. In vacanță vreau sa citesc mai mult.
Eu citesc,, Pisicile războinice" trebuie să-mi cumpăr a 11 a carte. Îmi plac foarte mult pentru că sunt interesante.

As vrea să-mi cumpăr și,, însemnarile unei puștoaice", ce părere aveți despre serie?
Ce părere aveți despre pisicile războinice? (Cei care ați citit)

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incerca sa citesti si altceva decat povesti. Eu, in clasa a III-a citeam deja Marile Sperante de Charles Dickens. Prin clasa a V-a citisem deja Legendele Olimpului de Alexandru Mitu si am luat 10 la ora de istorie. De romanele de capa si spada nu mai vorbesc. Dumas tatal si fiul au fost scriitorii mei preferati la acea varsta. 11 ani este varsta in care esti la pubertate si ai scapat de povestile de adormit copii pe care ti le spunea mama in pat.

| minrest a răspuns:

Citeste Regii Blestemati, de Maurice Druon, pe langa o lectura captivanta, te vei alege si cu o introducere in Europa medievala, si nu numai. Toaate personajele sunt reale, in afara de cativa tarani si servitori, evenimentele istorice sunt reale, autorul s-a documentat mult in arhive.