| pisucutaroz13 a întrebat:

Am 12 ani si as vrea o carte gen "Numara stelele" sau ceva palpitant dar nu horror.Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| gargarita25 a răspuns:

Incearca "Inima de cerneala" sau "Magee, zis Maniacul". Mai e si "Jocul lui Westing" sau "Cele trei fete ale lunii". Le-am citit pe toate si le recomand cu incredere.

| Theodora292001 a răspuns:

Seria Materiile Întunecate, Minunea, Hotul, Pulbere de stele, seria Cvartetul Timpului, seria Aventurile lui Miercuri, Piramida Rosie, Darul lui Jonas.

sper ca te.am ajutat. Le poti comanda de pe elefant sau libris ca au preturi mai bune si reduceri.

| Faur_Delia_1997 a răspuns:

Incearca:
Percy Jackson
Captiv in Labirint
Tronul de clestar
Instrumentele mortale
Hex Hall
Paranormal
Inima de cerneala
Fablehaven
Sper ca te-am ajutat!

| SuntSpeşăl a răspuns:

Bestia-Alex Flinn
Evezmore-Alyson Noel 1 şi 2.