| Tentacle111 a întrebat:

Am cateva intrebari legate de cartile scrise de Rick Riordan:
1.Stiti cumva unde pot gasi Percy Jackson si Olimpienii : Batalia Labirintului tradusa in romana? Eu am cautat, dar nu am gasit. Cand va aparea traducerea ( in caz nu s-a tradus inca )?
2. Dupa seria Percy Jackson si Olimpienii stiu ca mai sunt inca 2,, serii" scrise de Rick, The Heroes of Olympus si The Kane Chronicles.Au vreo legatura intre ele (adica personajul principal e tot Percy )?
3.Am mai vazut,, Stand alone novels", care nu am habar ce inseamna, stiu doar ca e vorba de acelasi Percy. Deci, ce sunt?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| SoniaValdez a răspuns:

Oh my gods, ce bine c-am gasit intrebari legate de Percy Jackson!
1.Am cautat si eu si nu s-a tradus inca. O sa apara probabil acum sau peste cateva luni, dar nu peste mai mult de un an. Asa e de obicei.
2. Dupa Percy Jackson si Olimpienii mai sunt cele 2 serii. Heroes of Olympus e tot despre Percy, dar nu el nareaza totul. Mai apar si alti semizei. Dar povestea e tot bazata pe el.
The Kane Chronicles nu e despre Percy, dar e vorba tot de zei si lucruri de genul asta.
Totusi, exista doua carti bonus, The son of Sobek si The Staff of Serapis, unde Percy si Annabeth se intalnesc cu Sadie si Carter din The Kane Chronicles.
3.Stand Alone novels nu e o serie, doar un fel de categorie de carti. Deci nu e vorba de Percy Jackson.

Sper ca ti-am fost de ajutor si omg, ador Percy Jackson! :3

| Tentacle111 explică (pentru SoniaValdez):

Mersi de raspuns.Ce bine ca sunt mai multe serii big grin. Rick Riordan e genial!

5 răspunsuri:
| Joker11 a răspuns:

Du-te la o librarie,, acolo sigur gasesti.

| Popa_Alex_1991 a răspuns:

1.Pai da, eu am cumparat-o de la un magazin de prezentare a editurii ART si este tradusa.
2.Da si acelea au lagutura tot cu Percy si sunt niste continuari.
3.Acelea sunt niste tipuri de romane si nu au legatura cu Percy.

| Harangus_Radu_1999 a răspuns:

Raspunsul la 1 cauta pe net si comanda!
Raspunsul 2 la seria The Heroes of Olymps apare Percy Jackson in prima se vorbeste despre el dar nu apare si in a doua apare cam mereu alaturi de alti doi prieteni si The Kane Chronicles este vorba de zei egipteni nu de zei olimpieni sun 3 carti citestele iar la The Heroes of Olympus sunt 2 traduse probabil toata seria are de fapt 3 carti sau maxim 5 si din cate am aflat exista o carte in care apare Carter din familia Kane si Percy Jackson impreuna! Chiar si Anabhet cu Sadie si Carter o sa vezi cauta pe internet
Raspusul 3 habar n-am!

| Leurzeanu_Crina_Georgiana_1974 a răspuns:

Căuta ce carte dorești tradusa in limba romana pe site-ul editurii ARTHUR