| Daniellllll1 a întrebat:

Am intrat in clasa a 9-a, si diriginta de Romana ne-a dat mai multe opere (romane etc.), si sa rezumam 5 dintre ele, dupa ce citim cartile, eu nu inteleg, cum pot sa rezumi o carte de 300 de pagini, in 5 pagini? Am inteles, scrii chestiile importante, dar, chiar n-am habar =)

3 răspunsuri:
| danydany3 a răspuns:

Cel mai bine cauta pe netwinking

| Daniellllll1 explică (pentru danydany3):

Asa o sa fac,iti dai seama,a spus ceva de genul "Vai,daca caut pe net si gasesc rezumatul,bla, bla, bla", schimb eu cuvintele, formulez altcumva rolling on the floor

| danydany3 a răspuns (pentru Daniellllll1):

Asa am facut si eu si tot nu si-a dat seama laughing))