| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare.
Am 14 ani, si momentan sunt in Anglia, si s-ar putea sa vin in RO vara asta si sa ma mut la scoala acolo.
Dar. Daca ma duc in RO la scoala, trebuie sa imi aleg profilul pentru liceu...
Imi poate spune si mie cineva care sunt profilurile pentru liceu, si cam ce medie trebuie sa am?
Tin sa precizez ca Stau in Anglia de 2 ani.

Răspuns Câştigător
| 4StarLight a răspuns:

Pai profilurile sunt foarte multe, pe langa cele 4 principale:
matematica-informatica, stiinte ale naturii, stiinte sociale si filologie.Acum depinde si ce materii iti plac cel mai mult! Mediile de la profilurile reale sunt cele mai mari(mate-info si stiinte ale naturii)dar depinde si de scoala la care te duci pentru ca la unele scoli nu se regasesc chiar toate profilurile. Poate reusesc sa te ajut daca imi dai mai multe detalii(ce materie iti place cel mai mult/cate ore din acea materie ai fi dispus/a faci pe saptamana).