| Fatasimpla24 a întrebat:

Aș vrea niște recomandări de cărți bune, palpitante. Ar fi super dacă mi-ați da câteva

13 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Am o listă de cărți pe care le-am citit recent.
Fetita din scrisoare (EMILY GUNNIS)
Suflete damnate (Yrsa Sigurdardóttir)
Jocul orelor (David Baldacci)
Obsesia (Nora Roberts)
Pe viata (Liza Marklund)
Dubla identitate (S.K. TREMAYNE)
Călătoresc singura (SAMUEL BJØRK)...
Doar ca nu stiu ce varsta ai si daca o sa iti placa.Cam toate fac parte din aceias categorie.

| Cameliapantiru a răspuns:

Misterul camerei galbene- Gaston Leroux. Este una dintre cele mai palpitante cărți pe care le-am citit în anii adolescenței mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat cartile lui Alexandre Dumas?

| Fatasimpla24 explică (pentru anonim_4396):

Nu, le voi incerca, mersi de recomandare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Am fost fascinată de trilogia Farseer, scrisă de Robin Hobb. Este o serie fantasy ce îl are ca protagonist pe Fitz Chivarly, un bastard în rolul unui catalizator. Acesta este crescut de Burrich in grajdurile de la curtea regală, ajungând în final un bun asasin. Romanul are o poveste foarte complexă și nu-l pot descrie așa cum mi-aș dori... în orice caz, îl recomand cu mare drag. Spor la citit!

| Anonima163333 a răspuns:

Nu știu ce vârstă ai, dar dacă ai între 12 și 15 ani sunt sigura ca îți vor plăcea următoarele cărți;
-Harry Potter(7 volume)
-Ciresarii(5 volume)
-Jurnalul Annei Frank
-Pollyanna(sunt mai multe volume, nu știu exact câte, dar eu am 3)
-Pisicile Războinice(tot asa, mai multe volume)
-Cravată Roșie
-Legendele Olimpului
-Aventurile lui Tom Sawyer /Huckleberry Finn
-Stăpânul inelelor(3 volume)
Seara plăcuta!

| Fatasimpla24 explică (pentru Anonima163333):

Majoritatea le-am citit, dar le voi incerca si pe celelalte. Mulțumesc pentru recomandări!

| Anonima163333 a răspuns (pentru Fatasimpla24):

Cu mult drag

| Pati2500c a răspuns:

Buna! Eu am citit cateva carti dar preferatele mele sunt : Petale in vant - sunt mai multe carti dar eu pe asta am apucat sa o citesc, o sa le iau si pe celelalte pentru ca este o serie ( te va captiva de la inceput) si Casa secretelor happy

| Fatasimpla24 explică (pentru Pati2500c):

Mulțumesc!

| Freya1 a răspuns (pentru Pati2500c):

E buna "petale in vant"? Am vazut ca are câteva volume.

| Pati2500c a răspuns (pentru Freya1):

Da, mie chiar mi-a placut, e printre preferatele mele. Chiar merita citita

| Vanessika a răspuns:

Poți încerca cărțile Aghatei Christie! Te țin cu sufletul la gură!