| wadafac a întrebat:

Ce carte imi recomandati sa citesc? Prefer mai mult cele de dragoste si cele de aventura, care sa te tina cu sufletul la gura pana la final.Multumesc

Răspuns Câştigător
| GuessWho a răspuns:

DE dragoste iti recomand Invitatie la vals, probabil nu te vei dezlipi de ea iar de aventura:
Nathaniel Hawthorne- Diavolul din manuscris
Michael Crichton-Prada
James Petterson-Croaziera, Trandafirii sunt rosii
Tess Gertisen-Disparitia.
Lectura placuta.

| wadafac explică (pentru GuessWho):

Am citit invitatie la vals, a fost superba, multumesc!

6 răspunsuri:
| AndrrreaDeea a răspuns:

Aventura:
1.Singur pe lume-Hector Malot
2. Testamentul incasului-Karl May
romantice :
1.Mataniile-Florence L Barclay(e o carte romantica, nu religioasa)
2. Timp pentru dragoste-Sandra Field
3.Invitatie romantica-Mihail Drumes
4.Calatorie romantica-Stephanie Howard

| VannyFeiereisz a răspuns:

Cvartetul din Alexandria ( Lawrence Durrell), desi are 4 parti (Justine, Baltazar, Mountolive, Clea) mi se pare un roman foarte bun de dragoste infatisand imaginea unei femei in cele 2 ipostaze existentiale ale acesteia, concomitent, prostituata si sfanta. ^^

| doleasergiu a răspuns:

Cabana unchiului tom, Tom Sawer, toate jules verne

| FallenAngel68 a răspuns:

Buna! happy Eu ti-as recomanda seria Roata Timpului, Coliba Unchiului Tom, Eragon si Oracolul.

| Naty0301 a răspuns:

Eu ti-as recomanda Micutele mincinoase.
E impartit in in mai multe volume dar o sa stai cu sufletul la gura pana se termina.