| ConservativeTeen a întrebat:

Ce carti despre politica externa mi-ati recomanda sa citesc, pentru inceput?
Dau funda!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Stiu ca te intereseaza politica in general, m-am uitat chiar azi prin cartea asta, dealtfel cunoscuta, si am constatat ca e foarte buna, mai ales capitolul despre ideologii; trateaza SI relatii internationale, adica exact politica externa. O carte introductiva mai buna, e greu de gasit. https://www.polirom.ro/carti/-/carte/4024

1 răspuns:
| Doja a răspuns:

Principele de Machiavelli
Art of War SunTzu