| May2001 a întrebat:

Ce carti imi puteti recomanda? Ceva fain, care sa te atraga! Am 14 ani si imi plac cartile SF. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

"Fundatia"-Isaac Asimov
"Dune"-Frank Herbert
"Fahrenheit 451"_Ray Bradbury
"1984"-George Orwell
Lectura placuta orice ai alege sa citesti!

3 răspunsuri:
| iurra838 a răspuns:

Tu ce carti bune ai citit? da exemple

| May2001 explică:

Harry Potter, Charlie Bone, Zi dupa zi, Aventurile lui Miercuri, Minunea, Insula delfinilor albastri, Tabara, Toporisca, etc

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incepe cu romanele lui Jules Verne si H.G. Wells si apoi sa treci la Isaac Asimov, Frank Herbert, Roger Zelazny, Orson Scott Card, etc.
Aici: https://ro.wikipedia.org/......stic%C4%83 gasesti o lista de autori SF si intrand pe fiecare (dintre cei scrisi cu albastru) gasesti titlurile cartilor.