| PatrickZorrz1234 a întrebat:

Ce carti imi recomandati la 13 ani, imi plac mult genurile fantasy, contemporary (sunt baiat deci nu prefer cartile de dragoste DAR nu sunt excluse). Am mai pus intrebarea aceasta dar dupa ce am dat funda nu am mai primit raspunsuri. Astept multe raspunsuri multumesc happy :*

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nopti la Serampore
Domnisoara Christina
Sarpele
Maestrul papusar
Elevul Dima dintr a 7-a
Robinson Crusoe
Martianul

| MaraBerceanu a răspuns:

Îți recomand Haryy Potter și Game of Thrones pentru fantasy.
Pe mine m-au marcat și cărțile lui Rick Riordan: Percy Jackson și Olimpienii și Cronicile familiei Kane. Chiar dacă nu sunt fantasy, sper să îți palcă!

| mariaalessandra a răspuns (pentru MaraBerceanu):

Buna! Daca Percy Jackson si Olimpienii nu e fantasy, atunci Harry Potter nu e britanic...