| împreunăfacembine a întrebat:

Salut TPU,

Cum as putea face sa citesc mai rapid o carte?
Am o carte de 700 de pagini si vreau sa o citesc, dar imi e groaza sa ma apuc de ea cand ma gandesc cat de lunga e.

Eu citesc aprox 100 de pagini pe ora, cum fac sa citesc mai repede?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce rost are sa citesti ceva in graba?

Bula
| Bula a răspuns:

Ma indoiesc ca TU sa citesti o pagina in mai putin de 1 minut, si sa si retii ce ai citit. tongue

Daca totusi reusesti asemenea performanta, atunci in 7 ore citesti cartea, dupa care te inscrii la "Romanii au talent", precum si la "Guinness Book".

| Sn4k3 a răspuns:

Buna gluma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câte cuvinte are pagina? E imposibil să citești 100/h. Dacă îți place o citești repede, dacă nu la revedere. Eu am citit o carte de 800 pag în 5 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că ce faci tu se citește citit, doar îți treci ochii pe niște pagini, pentru că e imposibil să citești 100 de pagini pe oră și dacă ar fi așa, nu ți-ai face griji în legătura cu acea carte.

| EmanuelT a răspuns:

Uită-te la filmrolling on the floor

| UnholySaint a răspuns:

Ce faci tu se cheama mai mult o stenografie, adica cittesti dar nu o intelegi, sau daca o intelegi simti legat de mesajul transmis, incearca sa citesti ceva ce iti place si o sa citesti de mai multe ori.

| Tormented0ne1 a răspuns:

Tu citeşti pentru plăcerea de a citi sau ca să termini şi să te convingi că eşti o persoană care citeşte?