| SporeBox a întrebat:

Daca vreau sa dau o carte la o editura trebuie sa fie pe caiet sau trebuie sa o scriu la calculator?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie s-o scrii pe calculator.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă o dai în format electronic, atunci editura are mai puțin de lucru cu ea, te costă mai puțin și ți-o primește mai ușor.

Bula
| Bula a răspuns:

Poti sa le dai in ce format vrei, iar ei vor proceda pana la forma finala buna de tipar.
Evident, toate fazele ce trebuie sa le faca, vor fi taxate, in functie de complexitatea si numarul de pagini /ore lucrate.
Daca ai scris greu descifrabil, atunci poti avea surpriza ca transcrierea in format electronic sa te coste mai mult decat restul operatiilor pregatitoare pentru tiparire. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| theforceofgood a răspuns:

Pe calculator, să o în format digital, dacă e pe caiet vă trebuii să plătesti şi tehnoredactarea, deoarece nu va sta nimeni să muncească degeaba la tehnoredactarea electronică a cărții.