| OnixxXdd a întrebat:

De ceva timp la scoala, la ora de romana profesorul ne vorbeste despre operele lui Camil Petrescu, in special despre Patul lui Procust.
V-as ramane dator daca m-ati ajuta sa inteleg cat de cat ce se petrece in carte (am citit rezumatul si o sa il mai citesc), firul narativ mai pe scurt si personajele care apar pe parcursul operei.
Ps: Am de facut si o tema despre "Personajul meu preferat din Patul lui Procust" asa ca va rog sa ma ajutati sa aleg un personaj mai usor de inteles si pentru care imi pot argumenta raspunsul.
Multumesc anticipat!
Funda!

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Pai cel mai simplu sa intelegi si sa poti face tema ar fi sa citesti cartea, nu? Iti garantez ca nu doare happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand sa o citesti, nu vei regreta.E o carte buna.