| SporeBox a întrebat:

Eu sunt fan Rick Riordan. Am citit multe carti scrise de el. Prima carte pe care am citit-o a fost din seria "Magnus Chase si zeii din Asgard" si am vazut pe site-ul editurii Arthur ca a fost publicata in 2016. Problema e ca este doar volumul 1 si atat. Stie cineva de ce nu a continuat seria? O sa o continue sau imi fac sperante degeaba?

Răspuns Câştigător
| A1l3e0x7i9a a răspuns:

Din păcate celelalte două volume nu sunt încă treaduse, însă nu îți pierde speranța, este aproape imposibil să nu le traducă având în vedere cât de populare sunt cărțile lui. Desigur o să dureze ceva, nu este chiar așa simplu să traduci două cărți întregi (chiar dacă nu o face el în persoană), plus că din câte știam mai avea și alte cărți de tradus, însă sunt sigură că va găsi timp și pentru,, Magnus Chase și zeii din Asgard". Sincer și eu îi aștept continuare deci nu ești singurul, chiar dacă data la care vor fi publicate volumele nu ți-o pot spune. Cu asta nici nu prea avem ce face, ne rămâne doar să așteptăm. Sper că te-am ajutat totuși!