| serkannd a întrebat:

Eu sunt un Turc. Și eu învaț limba romănă în moldova. pentru ca viitorul an, o să incep facultate de medicine. eu învaț limba romana de 2 lună. Eu vreau să învaț limba romăna perfect. cum învaț mai bun?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste carti in limba romana, in special cele care au legatura cu medicina. De asemenea poti citi si articole din ziare si reviste. Succes!

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Caută un profesor de limba Română şi meditează-te, Multă baftă!

| criss94 a răspuns:

Ia-ti un profesor, apoi singur incepe sa citesti cit mai multe carti si incearca de a comunica cit mai mult