| Farruko35 a întrebat:

Imi puteti da va rog frumos un plan de argumentare la balada,doina si nuvela? Eu tot n-am inteles cum sa argumentez, ma puteti ajuta voi?

1 răspuns:
| GabrieL98KiDD a răspuns:

Pai depinde din cate am inteles din intrebarea ta daca vr sa demonstrezi ca o opera este balade,nuvela... atunci faci asa:
Opera "numele operei",de "autor" este o "nuvela, balada..." fiind considerata o arta poetica in care autorul isi expune...
In primul rand, opera este o nuvela deoarece autorul...(si dai o trasatura specifica nuvelei, baladei...).
Acum povestesi mai mult din opera si faci referire la trasatura ta.
In al doilea rand, ...la fel.
In opinia mea,...
In concluzie, prin (dai prima trasatura) cat si prin (dai a doua trasatura) opera (numele operei) de (autor) este...
Sper ca te-am ajutat!