| Feri5 a întrebat:

Îmi puteți recomanda niște titluri de compuneri? Vreau sa fie de minimum 5. Multumesc

Răspuns Câştigător
| AnastasiaSt a răspuns:

1 Vizita la bunici
2 Vacanta la mare
3 Ziua Marinei Militare
4 Cea mai buna prietena
5 Vizita la muzeu
6 Casa bântuită
7 Cainele - cel mai bun prieten al omului
8 Fascinanta natură ce ne înconjoară
9 Mama - cea mai bună prietenă
10 Orasul natal - orașul meu de suflet!
11 La cinema
12 Fascinanta lume a cărților
13 Livada din curtea bunicilor
14 Vara - anotimpul meu preferat

| Feri5 explică (pentru AnastasiaSt):

Mulțumesc frumos! Mai aștept încă un răspuns de le CookieDog și apoi dau funda celui mai bun răspuns!

| AnastasiaSt a răspuns (pentru Feri5):

Uite, mi au mai venit cateva in minte:
1 Familia - cea mai de preț comoara
2 Vizita la muzeu
3 Muzica, relaxarea mea
4 Minunata lume a copiilor
5 Pădurea - izvor de sănătate
6 Orașul bântuit
7 Magicianul de pe strada mea
8 Jungla
9 Copacul cel bătrân

15 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Titluri de compuneri cu ce tematica?
De unde sa stiu eu ca tu nu vrei sa scrii o compunere despre fizica cuantica in relatie cu planul spatiu-timp sau abstractie de la teoria evolutionista?
E greu sa fii specific(a)?

| Feri5 explică (pentru LPCTSTR):

Vreau compuneri in care sa povestești o întâmplare petrecuta undeva

| LPCTSTR a răspuns (pentru Feri5):

Pai vrei sa-ti povestesc eu sau sa-ti dau titluri? Hotaraste-te!

| Feri5 explică (pentru LPCTSTR):

Să-mi dai titluri.

| Speranta12 a răspuns (pentru LPCTSTR):

O clipa in viata unei femei e cat o luna in viata unui barbat "stai dragule ca sunt gata intr-o clipa" laughing

| johnnny123 a răspuns:

Felicitari! Ai castigat premiul pentru "Cea mai generala si lipsita de sens intrebare a zilei"

| Feri5 explică (pentru johnnny123):

Decât sa răspunzi numai bazaconii și ironii, mai bine TACI. Imediat voi spune celor de pe TPU să-ți anuleze contul, nerușinatule! Îți place sa vorbești așa?

| RxTx a răspuns:

Prima mea noapte de dragoste.

M-am îndrăgostit de o zână mama ei îi spusese că are banca jntre picioare!

Am iubit o țigăncușă

Cum am reușit să îi inroșesc păsărica vecinei înainte să îmi rup mâna sărind de la etajul 2 crezând că esre 1
Tatăl ei evreu care credea că prima fată trebuie să fie închinata bisericii mă caută și azi cu pistolul să mă împuște.

Mama fratele și sora ei erau arestați la domiciliu pentru trafic de țigări. Ea câștiga doar 100 euro salariu din care trebuiau să trăiască toți!

Trăia într-un porumbar cu copilul ei nou născut la -23*C

Și de aici poți să continui povestea cum sa cominat cu un Român doar penteu acte ca să poată intra în Uniunea europena și i-a lăsat fraierului copilul apoi ea a plecat în Italia să danseze la bară...

Alt titlu:

AM VRUT SĂ AJUT O FATĂ BOLNAVĂ DE LEUCEMIE CANCER
Avea nevoie de medicamente ce statul român nu le asigura în valoare de 2000 euro/ lună
Am gost să prezint cazul la televiziuni posturi de raduo...
Am fost la toti directorii de fabrici
Dar ei m-au luar cu fundul de nas
Ca și când ași fi fost un șarlatan un excroc un nenorocit
Pâmă la urmă am reușit în 3 luni să îi fac rost de 1600 euro si fata avea nevoie de 2000euro/lună
Eu m-am indragostit ca fraierul de ea si cand a murit m-a durut foarte tare.
Multi ani m-am simtit vinovat ca si cand daca imi bagam piciorul in el de liceu si ramaneam repetent
Poate ca reuseam sa fac rost de si mai mult timp pentru a merge sa fiu umilit de si mai multi patroni oameni cu milioane de euro care pozeaza in sfinti dar in realitate nu le pasa de nimeni si de nimic!

| Feri5 explică (pentru RxTx):

A patra fraza conține caracter obscen. Nu posta astfel de răspunsuri. Nu se scrie așa ceva la olimpiade și concursuri! Dacă tatăl ei e evreu și vrea sa-și închine fata la biserica atunci de ce sa te împuște? Dacă fata avea doar 100 de euro de unde au făcut rost de trafic de țigări? Serios? Chiar poți trai cu un copil la minus douăzeci și trei de grade? Excroc se scrie escroc, pune virgule între cuvinte (un escroc, un nenorocit). Dacă te-ai îndrăgostit ca fraierul de ea, atunci de ce ți-a părut rău ca ai iubit-o? Ți-am cerut niște titluri, nu introduceri. Nici măcar nu ai întâmplări. Încearcă sa faci o compunere in care sa povestești o întâmplare petrecuta undeva, nu pune țigări, părți private, etc. ca nu e bine nici nu se vor puncta... Data viitoare, mai atent!

| Speranta12 a răspuns:

Titlu - Cine sunt eu?

| Michaeel a răspuns:

Scrie o compunere sau formează o idee pentru o compunere și alege un titlu care sa aibă o legătură cu acea compunere

| AnastasiaSt a răspuns:

Scuze, am repetat de două ori un titlu.
Alt titlu care mie mi place ar mai fi:
Comoara din adâncul mari

Mult succes!

| AnastasiaSt a răspuns (pentru AnastasiaSt):

Comoara din adâncul mării *