| Boom1996p a întrebat:

In 6 zile dau evaluarea nationala la romana. As dori niste inceputuri frumoase de compunere pe care le-as putea folosi la orice tip de compunere. Plus niste sfaturi despre cum pot scapa cu bine de asta pentru ca ma streseaza foarte mult

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să scapi cu bine, să spui așa.
Ce ne pasă nouă,
Ce ne pasă zece.
Ce îmi pasă mie,
Ce îmi pasă două mii.
După noi potopul,
Chiar și peste noi.
Asta pentru stres.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, statul noaptea online iti va afecta teribil memoria si capacitatea de concentrare (vad ca ai postat intrebarea la 4 dimineata), iar asta este unul din motivele principale, pentru care, poti lua o nota proasta la examen.
Culcarea trebuie sa se intample la 9-10 seara la tine, ca creierul si corpul sa se odihneasca cat mai mult, fiind apt sa sustina un examen de o asemenea importanta.
Cat privesc compunerile, las-o pentru spontaneitate, ca sa iasa ceva frumos si bun.