| MadalinGGG a întrebat:

In Septembrie se mai da o proba la bilingv au rămas locuri libere! Ce trebuie sa învăț? Plz ajutați ma dacă știți așa cam pe ce se bazează!
Dau funda promit!

Răspuns Câştigător
| Sandra120321 a răspuns:

Te sfătuiesc să îți tragi la imprimantă fișe de lucru, de obicei se dau de genul ăsta : https://www.cndv.ro/teste/2013-test%20bilingv-varianta-cls09.pdf
Să știi timpurile, să ști să conjugi verbele, să ști să derivezi substantivele, să ști adverbe și adjective multe. Eu am dat bilingv-ul și te sfătuiesc să faci multe teste, eventual de pe net, fiindcă eu așa am procedat.