| milandru a întrebat:

Maine am examen la romna despre ce ar trebui sa anvat mai mult?

Răspuns Câştigător
| teodora24 a răspuns:

Buna! Cel mai imporatant este sa inveti definitile la nuvela,schita basm,balada,pastel,gen epic,gen liric si sa repeti figurile de stil, imaginile artistice, modurile de expunere, propozitile subordonate, partile de vorbire si functiile sintactice.
SUCCES LA EXAMEN!

3 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Salut
si eu am tot maine, recapituleazati toate partile de vorbire si propozitie inclusiv propozitiile suboordonate, apoi recapituleazati figuruile de stil, imaginile artistice si modurile de expunere
nu uita de genurile literare in special genul liric si epic, cam astea se dau
succes

| SaschaM a răspuns:

Eu cred ca si tu si fata care ti-a raspuns ar trebui sa invatati mai intai sa scrieti.