| UzumakiKushina a întrebat:

Nu stie cineva cand apare volumul 3 din seria Divergent: Allegiant, in limba romana?

Răspuns Câştigător
| EAlice a răspuns:

Buna! Eu, sunt de asemenea o fana a seriei care asteapta un lucru care se pare ca o sa mai dureze pana va fi realizat. Inca nu se stiu informatii certe cu privire la o data anume, sincer cred ca nici editura nu stie cand o sa urmeze traducerea. Seria Divergent, asemeni multor serii bune, a fost inceputa si neterminata, (exista o gramada de astfel de serii, care din pacate nu mai sunt finalizate). Ce putem noi face, din perspectiva de cititori si fani ale acestor serii? Putem sa scriem scurte reclamatii editurilor, dar nu ajuta prea mult, ei au un raspuns de fiecare data in care ne transmit ca e foarte mult de munca, cartile sunt multe si ca o sa apara, undeva intr-un viitor. Din pacate tot ce putem face este fie sa asteptam pana o sa apara in romana (candva) sau sa cumparam cartea in engleza.

Cam asta am avut sa iti spun, la revedere. big grin

3 răspunsuri:
| UzumakiKushina explică (pentru EAlice):

Eu daca imi iau cartea pe engleza, as intelege cam 80%, doar ca nu prea as vrea sa dau 60-70 lei pe o carte pe care nu o inteleg in totalitate. Am citit intr-un raspuns anterior ca se zice ca apare cel tarziu in toamna, Doamne ajuta! Parca vad ca volumul Four va aparea peste cativa ani laughing

| EAlice a răspuns (pentru UzumakiKushina):

Eu n-as fi surpinsa sa fie gata toate filmele inainte sa apara laughing))

| UzumakiKushina explică:

Insfarsit a aparut laughing