| Pop_Ruxandra_1979 a întrebat:

Salut TPU! Peste o luna e ziua surorii mele de 10 ani si mi-a spus ca de ziua ei si-ar dori niste carti gen Clementina sau Dragonul tatalui meu (sunt de la editura Arthur). Ce carti mi-ati putea recomanda? (spuneti-mi si site-ul )! Dau funda :*winking!

3 răspunsuri:
| Totenn a răspuns:

Marele nate, am terminat cartea e amuzanta uite link, de pe EMAG : http://www.emag.ro/......E61Z60BBM/

Nate ştie că-l aşteaptă lucruri măreţe. Lucruri cu adevărat măreţe.
Dar lucrurile nu merg întotdeauna aşa cum vrei tu, doar pentru că eşti grozav.
Necazurile se ţin scai de el, dar Nate nu se sperie niciodată. Ştie că-i cel mai bun.
A citit într-un răvaş.
Si la multi ani

| marykaterineganea a răspuns:

ORICE carte de Roald Dahl. Si sora si fratele meu au 10 ani si au adorat fiecare carte scrisa de el(se bateau cine sa citeasca primul). Le gasesti pe elefant.ro sau pe eMAG.

| andreea0710 a răspuns:

Eu, la 10 ani am citit aceste carti si mi s-au parut super :Matilda, Vrajitoarele, Soarecii lui Graur, Charlie si fabrica de ciocolata sau Coraline
Sper sa-i placa :*