| Madalinaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Poate cineva sa imi recomande o carte captivanta, cu actiune concentrata, fara prea multa descriere? Si sa nu fie roman politist.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Buse_Victor_1997 a răspuns:

Mincinoșii de E. Lockhart,este o carte captivantă care,sigur, te printe în tumultumul actiunii și te conduce la final, acel final pe care tu î vrei.o carte voarte uțor de interpretat. După ce o vei termina, în caz că un prieten vrea să știe finalu, mintel pur și simplu.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fantoma alba din Kinoto
Fantoma de la Opera
Luminile sudului
Legaturi de familie
Jane Eyre
Elevul Dima dintr-a 7-a

| Scherimuvi a răspuns:

( Ingeri si demoni, Codul lui DaVinci, Simbolul pierdut, Fortareata digitala, Conspiratia, Inferno ) de Dan Brown. Fata din tren de Paula Hawkins. Baiatul cu pijamale in dungi de John Boyne. Ceea ce cauti tu se numesc carti din domeniul thriller-ului.