| Krocodilu a întrebat:

sti cineva niste carti despre "coreea" sau nu tocmai despre coreea, dar care sa contina istorie sau o poveste despre coreea, dar una pe care sa o pot gasi in Romania tradusa in romana.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

• Drumul către libertate. Autobiografia unei refugiate din Coreea de Nord (Yeonmi Park) • Coreea de Sud și veacul Pacificului (Neagu Udroiu)• Călător prin țara dimineților liniștite (Alexandru Mica)• Evadare din lagărul 14. Incredibila odisee a unui om din Coreea de Nord până în lumea liberă (Blaine Harden) • Nimic de invidiat/Vieți obișnuite din Coreea de Nord (Barbara Demick)• Simboluri coreene (Mircea Moarcăș) • Fără tine noi nu existăm/Viața mea secretă ca profesoară, a copiilor elitei nord-coreene (Suki Kim)

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Care Coreea? Esti jalnic la gramatica si detalii.

| Krocodilu explică (pentru darrio2007):

Mda.

| Krocodilu explică (pentru darrio2007):

Hai sa nu criticam, ok?

| darrio2007 a răspuns (pentru Krocodilu):

Ok.Sunt cam critic de felul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coreea de Sud sau Coreea de Nord?
Coreea se scrie cu C mare

| nirocino a răspuns:

E un pianist celebru de jazz, Chick Corea!happy
Dar şi ăsta e cu "c" mare!