| BibiLoveYou a întrebat:

Știți niște cărți moderne scrise de autori francezi? Să fie în română bineînțeles. happy
De preferat SF,fantasy, dragoste, comedie. Să menționați vă rog și la ce se încadrează. FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| Mihaaa24 a răspuns:

Marv Levy este unul din autorii mei preferat si e francez happy Incearca de la el:
- In alta viata
- Si daca e adevarat...
Sunt romance, a doua are si o fantoma laughing Poti incerca mai multe de la el, dar mie astea mi-au placut in mod special.

Mai este Mireille Calmel, care a scris trilogia "Cantul Vrajitoarelor". E fantasy.

Victor Hugo e francez si a scris "Mizerabilii". E o carte clasica, dar poate si luata drept si carte de dragoste.

Poti incerca si Moliere, clasic francez sau Honore de Balzac. Au ambii si carti romantice.

Sper ca te-am ajutat cat de cat. Funda?