| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati in a-mi da niste nume de carti pentru adolescenti.
Problema este ca n-am mai citit pana acum o carte,si as vrea,daca tot e sa citesc una,sa fie si buna.
As fii vrut sa citesc romanul Amurg, insa am vazut filmele Twilight si am zis ca n-are rost sa incep un roman despre niste filme pe care le-am vazut.

Răspuns Câştigător
| rose345 a răspuns:

Jurnalele vampirilor, de L.J.Smith
Academia vampirilor, de Richelle Mead
Instrumente mortale, de Cassandra Clare
Ingerul noptii, de Becca Fitzpatrick

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Câţi ani ai?

| Cameliapantiru a răspuns:

O carte foarte draguta pentru varsta ta ar fi "Elevul Dima dintr-a saptea''-Mihail Drumes.
Sau daca iubesti mult animalele (cainii), incearca "Lassie se intoarce acasa''-Eric Knight.
Lectura placuta si o zi faina!

| Alle02 a răspuns:

Majoritatea colegilor mei le-a placut 50 Shades Of Grey, deoarece e perversa rau laughing, dar ti-as mai recomanda si Sub aceeasi stea, Tammara Webber - E usor sa te iubesc, Jasinda Wilder-Ma regasesc in noi.
Bafta la citit!

| Harley007 a răspuns:

Incearca "Fata din tren" de Paula Hawkins, e un bestseller si destul de bun, sau ceva de Jon Green, are carti fenomenale.