| Mitrea_Marian_1977 a întrebat:

vreau sa-mi iau un caine pug asa dar vreau a stiu cat mai multe despre el!

1. Daca vreau sal plimg pe la tara sau pe drum daca vede alti caini cum reactioneaza?

2. Daca vreau sa iau dau o jucarie cum reactioneaza?

3.Am auzit ca daca e prea frig cainele moare este adevarat?

4. Daca al iau. Si peste nu stiu 2 saptamani mai vreau sa-mi iau un caine de alta rasa cum reactioneaza?

Multumesc pentru rspunsurihappy

Răspuns Câştigător
| NotAndrew69 a răspuns:

Unul la mana ai gresit categoria... dar o sa te ajut

1. pai el o sa reactioneze prietenos dar depinde si de cum reactioneaza si celalalt caine, oricum PUG nu este o rasa agresivam ci din contra una foarte amuzanta

2.pai daca vrei sa ii dai o jucarie probabil o sa fie fericit, iar daca i-o iei nu o se reactioneze

3.nu moare neaparat dar sunt sanse, adica depinde de cat de frig e, oricum nu incearca ca poate sa raceasca sau sa ajunga la alta boala

4. pai depinde de ce rasa iti iei si depinde de temperamentul cainelui pe care il iei(eu ti-as recomanda un labrador retriever sau un golden retriever, deoarece sunt niste caini foarte prietenosi si sunt buni daca mai ai si alti caini) PUG nu este o rasa agresiva dupa cum spuneam...

Sper ca te-am ajutat, daca mai ai intrebari, spune!
Funda?

4 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

1. Daca-l duci la tara, nu-l lasa nesupravegheat, risti sa il ia in gheare un uliu sau o bufnita. Nu ca le-ar place pug-ul, dar sa nu-l confunde cu un sobolan, ca marimea e pe acolo.
2. O jucarie merge, dar nu prea mare, ca o sa-l complexeze.
3. Daca "l tara" nu inseamna Intorsura Buzaului, o sa supravietuiasca frigului. Asta daca nu-l pierzi in zapada.
4. Daca vrei inca un caine, ia-ti un Mastiff sau un Saint Bernard. Cand faci media, iti ies doi caini "normali".

| zăGhost a răspuns:

Sunt amuzanti + prostanaci. Daca vrei un caine destept n-ai prea nimerit rasa.

| adytzu988 a răspuns:

1. Se da in spate si latra
2. Ca un caine normal... duuh
3. Nu moare. la caldura moare
4. Se supara si pleaca