| Im7 a întrebat:

Vreau sa va intreb despre cartea Inger si demon de Pearl S. Buck. E buna pentru clasa a 6 - a?

6 răspunsuri:
| Johndoe2023 a răspuns:

In nici un caz nu este buna pentru clasa a 6-a este mult prea dificila sa o poti intelege

| madddd a răspuns:

Da...nu este o carte pentru clasa a sasea, este prea greu de inteles momentan; insa sunt sigura ca atunci cand va sosi momentul sa o citesti iti va placea foarte mult!

| loveyoumebaby12 a răspuns:

Eu am cartea inger luptator de pearl S. Buck si nu e potrivita pentru a 6 si eu is in a 6 si profu de romana a zis ca e oentru cei mai mari. funda?

| Im7 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.

| Im7 explică (pentru Johndoe2023):

Atunci ce carte as putea citi ca sa o inteleg si sa ma aleg si cu ceva din ea?

| Johndoe2023 a răspuns (pentru Im7):

Du-te la biblioteca scolara sau cere o lista de lectura profesorului tau de literatura