| CapitanClatita99 a întrebat:

Vreau sa citesc o carte. Ce imi recomandati?

8 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Pai depinde si ce carte vrei sa citesti, de exemplu eu iti recomand Cartea Junglei happy sau Colt alb ( imi place foarte mult )

| fuzzer a răspuns:

Maitreyi-Mircea Eliade
Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi- Camil Petrescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca aceste carti 'must read' :
>> http://www.yuppy.ro/......rquez.html
>>http://www.theguardian.com/books/2003/oct/12/features.fiction

Ti le-as scrie, dar sunt cam multe si fiecare au cateva cuvinte semnificative despre cartea respectiva, inclusiv o poza, uneori chiar sugestiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Katia demonul albastru-principesa Martha Bibescu

| Ralushikaralushikamika a răspuns:

Dragoste..hm.Citeste ''Jane Eyre'' de Charlotte Bronte, ''Magicianul'' de John Fowles sau ''Mandrie si prejudecata'' de Jane Austen

| Daniela_Constantin_1980 a răspuns:

Amintiri din copilarie, Colt alb, Harap-alb

| CapitanClatita99 explică:

As vrea sa citesc un roman de dragoste happy