| Delir890 a întrebat:

Salut.Vreau sa scriu o carte în format electronic pentru a o trimite unei edituri.Pentru asta trebuie sa știu cu ce litera trebuie sa scriu ce caractere, cât spațiu sa las când încep o frază când lucrez în Word? Mă ajuta careva care a mai scris carti electronice de genul? Știu doar ca formatul paginii va fi A4 alte detalii nu cunosc...

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu are absolut nicio importanță.
Poți să scrii și în notepad, și s-o salvezi în format.txt. E suficient. De formatare se ocupă ei.

| Delir890 explică (pentru mihai69):

Nu știu ce sa zic.Mulți mi au zis sa o trimit deja formatata. Nu știu ce sa mai cred

| mihai69 a răspuns (pentru Delir890):

Atunci de ce nu o tipărești singur?!? poate ieși chiar mai ieftin ca la editură...
De ce crezi că au redactori, tehnoredactori, editori, copywriter-i etc?!? ăia ar muri de foame dacă toți autorii ar veni cu treaba făcută de acasă...