| OmuFoarfeca a întrebat:

Salut,vreau si eu o lista cat se poate de lunga cu scriitori care folosesc suprarealismul, cum era Kafka.Multuesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Max blecher si robert walser seamana cu el. jean genet poate. si mai era unul bruno schulz.
nu sunt suprarealisti cred dar, la fel pornesc cumva de la perspectiva zero.
pentru walser si schulz, sunt in engleza dar a propos institute benjamenta or this dream that one calls human life facut dupa walser e phoai masterpiece

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

De ce nu iei lista de pe net?

| OmuFoarfeca explică (pentru mira):

Poate stiti voi mai mult