| Dany975 a întrebat:

Vreau si eu o sugestie de carte, mai scurta, de clasa a 6-a. Am de facut o fisa de lectura pe baza cartii si nu prea am timp sa citesc prea mult de aceea vreau sa fie mai scurta. Si sa fie si poate mai haioasa sau macar sa o poti retine usor.

5 răspunsuri:
| Eyesblue a răspuns:

Îți trebuie o carte intreaga pe baza caruia sa faci fisa de lectura sau o opera?

| Eyesblue a răspuns:

Opera dintr-o carte

| mariusn20 a răspuns:

Sslut poti citi AVENTURILE LUI TOM SAWER de MARK TWEYN. Este mai lunga dar o retii repede
FUNDA

| AnaMariaJRock a răspuns:

Buna!
Poti incerca sa citesti Morcoveaţă de Jules Renard, este scurta si amuzanta. happy

| Cameliapantiru a răspuns:

"Batranul si marea"-Ernest Hemingway
O carte superba, foarte interesanta, nu prea lunga, pe care am citit-o cu mare placere cand aveam 12 ani si pe care ti-o recomand cu toata caldura.
Lectura placuta, succes in realizarea temei si o seara faina iti urez!