| ShadowOnMyRainbow a întrebat:

Salutare, spuneţi-mi, vă rog, nişte cărţi care merită citite, fără vampiri, vârcolaci etc., fără reportaje sau cărţi istorice.
Mulţumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

The Green Mile - Stephen King

| edit28 a răspuns:

Shogun

| JamilaGizeh a răspuns:

Eu am citit de curand " Beatrix " de Honore de Balzac si " Invitatie la vals " de Mihail Drumes.Le recomand!

| onlycupcakes a răspuns:

"Dacă aş rămâne..." de Gayle Formann
Seria "Jocurile foamei"
"Divergent","Insurgent","Experiment" de Veronica Roth
Cartile lui Nicholas Sparks(Ultimul cantec, Message in a bottle, The Notebook etc)
"Eve" de Ana Carey

| MeyGogutza a răspuns:

"Piratica" de Tanith Lee

| Leca_Ion_1992 a răspuns:

Batranul si marea de Ernest Hemingway sau poti incerca Singur pe lume de Hector MAlot

| Lion1223 a răspuns:

Hunger games e misto