| Turiac_Iulia_1994 a întrebat:

Știe cineva cum se numește o carte ce era o reinterpretare modernă a poveștii Romeo și Julieta? Despre o tipă ce descoperă că are familia în Italia, ceva despre un blestem care se rupe în momentul în care se îndrăgostește ea de un anume băiat. Sunt cam vagă, dar mai multe nu îmi amintesc. Era o carte din colecția cocktail/chic-lit, ceva de genul.

1 răspuns:
| ngllllll a răspuns:

Daca vrei ceva despre Romeo si Julieta, citeste Ovidius: Pyramus si Thisbea. Este opera originala din care s-a inspirat Shakespeare.