| Danielle18 a întrebat:

Aş dori nişte recomandări de cărţi pentru vară. Îmi plac genurile: Mister, Fantasy, Horror sau nişte istorii reale. Mersi mult! ^_^

Răspuns Câştigător
| Cosma_Mihaela_1999 a răspuns:

Fanatastic:
-Academia vampirilor (6 vol. foarte tare, sunt cartile mele pref. si le recomand cu mare drag)
-Nu plange sub clar de luna (2 vol)
-Foartele raului absolut (3 vol. cred ca ti-ar placea)
-Fetele Gallangher (4 vol. e cu spioane -adolescente-)
-Fantomele ne stiu toate scretele (2 vol)

Mister:
-Printesa gheturilor de Camilla Lackberg (chiar daca in titlu este pomenit cuv. printesa, nu are nici o legatura cu printesele si chestile de genul acesta)
-Iubire monstroasa (din nou, titlul este inselator)
-Frenezie

Literatura adolescentina (stiu ca nu era in lista ta de genuri preferate dar cred ca ti-ar placea):
-Iubitul virtual
-Hollywood ca un liceu de fite
-Privilegiul de Zoey Dean

Sper cateam ajutat happy Funda?

| Danielle18 explică (pentru Cosma_Mihaela_1999):

Uuuu...M-au captivat răspunsurile tale. Sper că aşa vor fi şi cărţile. Mersi mult happy

| Cosma_Mihaela_1999 a răspuns (pentru Danielle18):

Multumesc mult si eu. si doar ca sa stii ca le poti gasi dupa titlu (si multe altele) de vanzare pe emag.ro ...sunt foarte ieftine si le livreaza gratuit; daca nu le gasesti incearca pe elefant.ro ...si acolo livreaza gratui, fiind reduceri si oferte, si acolo sunt destul de ieftine, dar grabestete ca ofertele trec.
A! Si inca ceva: Pe eMAG acum nu sunt reduceri de pret dar in maerea majoritate a timpului sunt si daca astepti pana luna viitoare ar putea apare ofertele si sa achizionezi o carte (faina) si cu 4 lei ...transportul gratuit e permanent...totusi ajunge destul de incet (max. o saptamana)
mersi inca o data pentru. funda si ma bucur ca te-am ajutat.

| Danielle18 explică (pentru Cosma_Mihaela_1999):

La fel! Multe mulţumiri! A fost plăcerea mea să-ţi înmînez fundiţa! Pe bune, mersi happy

8 răspunsuri:
| digital7shady a răspuns:

Stapanul Umbrelor de G.P. Taylor. E cam scurta, dar mi s-a parut foarte frumoasa.

| CartideCitit a răspuns:

Daca vrei sa identifici carti interesante din diverse categorii, gasesti aici:
- carti de aventura: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Aventura
- carti cu mistere: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Mistere
- carti politiste: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Politiste
- carti de dragoste: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Dragoste
- carti SF si fantasy: http://www.cartidecitit.ro/Carti-SF-si-Fantasy
- carti thriller: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Thriller

Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate.

Lectura placuta!

| Floryyna00 a răspuns:

Ingerul noptii de Becca Fitzpatrick

Casa noptii

Cercul secret de L. J. Smith

Umbra noptii- Andrea Cremer

Academia Vampirilor de Richell Mead
Un sarut la miezul noptii de Eloisa James

Damnare
Spor la citit!winking

| Danielle18 explică (pentru Floryyna00):

Mersi mult, nu am putut să-ţi dau funda şi ţie, sper că literatura oferită va fi foarte captivantă! Mersi încă o dată! happy