| gandurisiopinii a întrebat:

Salutare tuturor!

Ce părere aveți despre cărțile fantasy și SF?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cartile SF sunt excelente pentru antrenarea mintii constructive.
Cartile F unt bune pentru a visa frumos situatii si lucruri deosebite.

Orice carte poate fi mai apropiat sau mai departat de gustul cititorului.

Pentru analfabeti cartile sunt bune doar pentru a-si umple cu "inteligenta" biblioteca sau pentru... aprinderea focului.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este foarte buna, bineinteles ca nu pentru toate, dar sunt un fan al literaturii SF si F.

| OnuOnulică a răspuns:

Întodeauna mi-au plăcut și îmi vor plăcea.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Prefer cărțile cu chestii reale în ele, povesti de viață, biografii, etc.Succes,lectura plăcută!

| Dalmore a răspuns:

Imi plac cartile SF. Fantasy nu prea, mi se par cam copilaresti.

Răspuns utilizator avertizat
| gandurisiopinii explică:

Vă mulțumesc tuturor pentru răspunsuri! Am pus această întrebare deoarece am auzit foarte mulți oameni spunând despre cărțile F și SF că sunt cărți de duzină, ceea ce mi se pare greșit. Părerea mea este că un gen literar nu este mai presus mai mai prejos față de altele și că fiecare are atât cărți bune, cât și cărți mai puțin bune. Acum depinde și de preferințele fiecărui cititor.