| jrockfreak a întrebat:

Saluut! O prietena are ziua de nastere si si-ar dori o carte. Ea e genul caruia i se zice "emo". Asculta fromatii gen BVB, Alternosfera, dar si clasici rock. I-a placut o carte de la Pualo Coelho, dar ma gandeam sa merg pe alt autor. Stiti ceva care ar putea sa ii placa sau, macar, un autor asa mai psihologic/trhiller?

9 răspunsuri:
| ????? a răspuns:

James Patterson thinking îi un autor foarte tare happy la mulți ani :* laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psihologice si cu mult mister sunt romanele scrise de Dennis McShade, Arthur Conan Doyle si Edgar Wallce(psihologice-politiste, crime)

| jrockfreak explică (pentru ?????):

O sa-i transmit laughing Ma uit peste cartile lui imediat, poate imi iau si eu una laughing. Thanks. big grin

| kittypaws14 a răspuns:

Mie imi place mult cartea asta. :)
http://www.sangesatanic.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru jrockfreak):

Iain M Banks. Poti sa-i oferi ceva putin diferit ca sa-i introduci alt univers al fictiunii, si asta nu pare rea. http://en.wikipedia.org/wiki/Consider_Phlebas

| Estera_Koko_1993 a răspuns:

Jocurile Foamei
Sub aceeasi stea
Harry Potter

Aceste carti sunt cele mai frumoase din cate am citit eu ♥

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Julien green, krasznahorkai, sartre, cocteau, sau kierkegaard si rimbaud

| bogdan72 a răspuns:

Ar putea sa-i placa Romanul adolescentului miop.

| cristimihailov a răspuns:

Kafka. Daca il citeste pe ala, si il si intelege... atunci poate sa se duca direct la licenta, la psihologie.