| Dantexc a întrebat:

Saluuut. big grin
Îmi place mult să citesc romane poliţiste, şi am rămas în pană de idei. Îmi puteţi spune voi câteva romane care merită citite?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Iti recomand romanele politiste scrise de Agatha Christie, Arthur Conan-Doyle, Georges Simeon, Rodica Ojog-Brasoveanu sau Raymond Chandler.Sunt, in opinia mea, cei mai buni autori de romane politiste din toate timpurile.

3 răspunsuri:
| Sadic a răspuns:

Poţi să încerci din Seria neagră cartea Suflete damnate de Yrsa Sigurdardottir

| aida009 a răspuns:

Toate romanele de Agatha Christie sunt geniale, mai ales "Cine l-a ucis pe Roger Ackroyd" care este cel mai bun roman politist din toate timpurile.

| ticataca a răspuns:

Nu stiu daca le-ai citit, dar uite aici http://bit.ly/1evZLlu cateva romane politiste excelente. Spor la citit! :-)