| ChristianMihai11 a întrebat:

Se considera semn la bac la romana daca am taiat un cuvant si am scris deasupra cuvantului taiat, sau daca din neatentie am taiat o cifra cu o linie oblica in loc de orizontala?

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Cred ca sunt cel putin 50 de astfel de intrebari pe TPU doar in ultimele zile si cel putin sute daca nu mii de lucrari cu aceeasi problema ca a ta. Taiat necorespunzator. Daca s-ar anula toate, iti dai seama ce s-ar intampla? Nu ti se va anula nimic, nu se va considera semn.