| Johnny25 a întrebat:

Se ia în considerare conținutul eseului dacă am scris "Eu nu strivesc corola de lumini a lumii" in loc de " Eu nu strivesc corola de minuni a lumii"?

Răspuns Câştigător
| Conii25 a răspuns:

Nu cred sa iti depuncteze tot eseul pentru un cuvant scris gresit! Poate nici nu observa?

| Johnny25 explică (pentru Conii25):

Mersi pentru doza de optimism! Sper și eu.

| Conii25 a răspuns (pentru Johnny25):

Eu am scris contextul, tema, titlul bine si am incurcat povestirea, mie mi-a picat Luceafarul si am scris ca are 5 tablouri in loc de 4 + ca am incurcat tabloul 2 cu 3. De scris am scris aproape 3 pagini la eseu, dar drgeaba ca am gresit tocmai la rezumat. Si tu iti faci griji pentru un cuvant! happy eu sincer cand am citit intrebarea prima data nici nu am observat greseala happy

| Johnny25 explică (pentru Conii25):

Poate iti puncteaza ceva. Si eu am scris 2 pagini jumatate la eseu. Important e sa luam bacul?

9 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Se ia, se ia. "Lumina" si "minune" sunt doua cuvinte diferite in Limba Romana (singura situatia in care ar putea sa fie sinonime, este in religie) cu intelesuri diferite chiar si in opera lui Blaga - lumina este SIMBOLUL dominant al liricii. Asta exceptand faptul ca ai uitat titlul celei mai cunoscute poezii scrise de Lucian Blaga.

| Johnny25 explică (pentru Lostlyric):

Știu că sunt 2 cuvinte diferite. Am scris introducerea mecanic, fără să-mi dau seama că am greșit un cuvânt. Speram doar să nu mi se depuncteze eseul dim cauza unui singur cuvânt. Mulțumesc!

| Lostlyric a răspuns (pentru Johnny25):

Ti se va depuncta greseala. Daca ti se depuncteaza tot eseul, tine si de rabdarea celor din comisie happy

| Claxon987 a răspuns:

Daca ai scris gresit doar o data ok se trece cu vederea, dar daca in tot eseul tu ai incurcat minuni cu lumini, inseamna ca nici sa copiezi nu te-ai priceput si vei fi depunctat

| Johnny25 explică (pentru Claxon987):

A fost bac, nu am copiat. Nu mi-am dat seama de greșeală, pur și simplu. Mulțumesc pentru răspuns!

| Tramadol a răspuns:

Sa scrii despre o opera al carei titlu nici nu il cunosti...macar sa aiba ce sa ia in considerare din continutul eseului tau laughing