| KoJo07 a întrebat:

Site-ul libris(pentru carti) vi se pare ok ca si preturi?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Am comandat in 2015, am prins livrare gratis, deci mi se pare ok. Si acum au livrare 10lei parca. Cel mai bine verifici cartea pe care vrei sa o cumperi pe mai multe siteuri si vezi unde este mai rentabil, iar daca cumperi mai multe carti e mai bine sa iei de pe libris livrarea fiind foarte mica si chiar gratis.

| AvalohAlyn a răspuns:

Da,comand mereu de la libris, pentru ca are transportul cel mai mic, 7 lei, plus ca e gratuit daca comanda trece de 50 de lei ca valoare.Si deseori au oferte.Recomand Libris, eu de acolo am luat cele mai multe carti!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Acum o saptamana mi-am cumparat 3 carti de acolo. Valoarea totala era de aproape 280 de lei.
Am facut o comparatie cu eMag, unde preturile acelorasi carti era mult mai mic. Singura problema e ca fiecare carte venea dintr-o alta parte, ceea ce insemna ca trebuia sa platesc 3 transporturi, iar pretul final era cu numai 4 lei mai mic fata de cel de pe libris.

Deci, pretul pe libris e ok numai daca ajungi la suma pentru care obtii transportul gratis, altfel gasesti pe alte site-uri mai ieftin.

| IonutPetre12 a răspuns:

Eu comand mereu de pe elefant.o data la ceva timp au reduceri de 50% la carti.Atunci cunpar carti de 400 ron la pret de 200