| bee142003 a întrebat:

Sora mea e pe clasa a patra si trebuie sa povesteasca o carte care i-a placut ( nu "Capra cu trei iezi" sau "Scufita rosie"). Imi puteti recomanda niste carti de clasa a patra (sa inteleaga cartea)?

Răspuns Câştigător
| almirock a răspuns:

Singur pe lume
Heidi
Morcoveață
Harry Potter 1
Prinț și Cerșetor
Cam asta citeam eu în clasa a IV-a happy

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FashionKitty a răspuns:

Harry Potter e mult mai superba daca o citesti cand ai cel putin 13 ani happy Poti incerca Micul print, Charlie si fabrica de ciocolata si alte carti de la acelasi autor, sau multi copii sunt innebuniti dupa Jurnalul unui Pusti/Insemnarile unei pustoaice.

| Gabrielle16 a răspuns:

"Micul print" -Antoine de Saint-Exupery
"Amintiri din copilarie" de Ion Creanga
"Colt Alb" de Jack London
"Alice in tara minunilor" (nu mai stiu autorul big grin)
"Ulita copilariei" de Ionel Teodoreanu