| andreutza15 a întrebat:

Spuneti-,i si mie cateva nume de carti interesante ca nu vreau sa adorm citind.

Răspuns Câştigător
| CartideCitit a răspuns:

Iti recomand cateva carti interesante care mi-au placut:
http://www.cartidecitit.ro/......rkus-Zusak
http://www.cartidecitit.ro/......s-recenzie
http://www.cartidecitit.ro/Recenzii-Carti-Bune/1/Kot-Rafael-Abalos-recenzie
http://www.cartidecitit.ro/......rd-Roughan
Daca vrei mai multe, citeste recenziile de pe http://www.cartidecitit.ro si alege-ti cartile preferate.

Lectura placuta!

13 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna!
"Elevul Dima dintr-a saptea"-Mihail Drumes
"Panza de paianjen"-Cella Serghi
"Lorelei"-Ionel Teodoreanu
"La rascruce de vanturi"-Emily Bronte
"Jane Eyre"-Charlotte Bronte
"Qvo vadis"-Henryk sienckiewicz
"David Copperfield"-Charles Dickens
"Pe aripile vantului"-Margaret Mitchell
"Insula pierduta"-Margaret Mitchell
"Coliba unchiului Tom"-Harriet Beecher Stowe
"Lassie se intoarce acasa"-Eric Knight
Lectura placuta orice ai alege!

Răspuns utilizator avertizat
| neanderthalfararusine a răspuns:

Ar fi Academia vampirilor e super si o poti cumpara impreuna cu revista Bravo Girl

| andreutza15 explică (pentru neanderthalfararusine):

Cand apare cartea si revista la chioscuri?

| gabbyy3 a răspuns:

Yo unul iti recomand Seria Cronicile Vampirilor, de Anne Rice. Cuprinde 12 carti, dar iti spun ca n'ai timp sa lasi cartea din mana, dar mai sa te plictisesti. E prea 'filozoafa' scriitoarea :d

| Bianca1609 a răspuns:

Marele Nate sau Jurnalul uni pusti!

| Lucian_Vatafu_1996 a răspuns:

Din cate stiu eu, cartile interesante iti sporesc curiozitatea...
Ai vrut sa spui carti plictisitoare/neinteresante. Din pacate nu stiu... De obicei termin de citit cartile. happy

| qwertyuiopasdfghjklzxcvb a răspuns:

Ce zici de vraciul

| and6 a răspuns:

Ce spui de A doua luna e cu vampiri.

| tokkra a răspuns:

Depinde ce varsta ai.E normal ca unele carti sa te adoarma la o anumita varsta.Dar indiferent cati ani ai avea e imposibil sa nu-ti placa "Aventurile lui Tom Sawyer", Aventurile lui Sherlock Holmes","Singur pe lume" de Hector Malot sau "Quo Vadis","Egipteanul","Contele de Monte Cristo".Mai poti incerca seria "Cantec de gheata si foc" si "Jocurile foamei" care sunt foarte populare in ultimii 2 anii. Daca doresti alte titluri iti poti face un cont pe www.goodreads.com si in functie de genul favorit, carti citite pana in prezent etc. poti selecta ce sa citesti.

| ade111 a răspuns:

Caputan la cincisprezece ani